MOWI Poland Złotym Sponsorem

2023-05-08

Już oficjalnie i z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że firma MOWI POLAND została ZŁOTYM SPONSOREM jesiennej edycji Bocuse d’Or Poland 2023.

Łosoś MOWI SUPREME doskonale znany jest branży gastronomicznej, przez którą ceniony jest za wysoką jakość, naturalny kolor, smak oraz strukturę i sprężystość. Dlatego, MOWI SUPREME nie mogło zabraknąć wśród tych, którzy wspierają tak prestiżową markę jaką jest Bocuse d’Or. 

Bardzo się cieszymy, że zeszłoroczny początek naszej współpracy będzie kontynuowany również w finale polskiej edycji Bocuse d’Or, gdzie dania będą przygotowane z wykorzystaniem łososia MOWI SUPREME Trym A, czyli najlepszej części ryby z którym już wiemy, że nie będzie to proste zadanie. 

MOWI to ryba hodowana w specjalnych warunkach, spełniająca najwyższe normy jakości i świeżości oraz posiadająca certyfikaty odpowiedzialnej produkcji. 

Firma MOWI to nr 1 na świecie producent łososia, działający w 25 krajach, dostarczający produkty do 70 państw spełniając ponad 150 restrykcyjnych warunków dotyczących łańcucha dostaw.

W Polsce, w Duninowie, MOWI posiada największy na świecie kompleks fabryk i jest jednym z największych pracodawców w regionie pomorskim. 

MOWI hoduje łososia od narybku, przez własne farmy, aż do pełnej kontroli procesu dystrybucji, zapewniając tym samym rybę najwyższej jakości bogatą w kwasy Omega 3.

We wszystkich działaniach Bocuse d'Or widoczna jest silna więź z najlepszymi produktami. Na każdym etapie selekcji wybierane są marki, które jednoznacznie kojarzą się z jakością. Tak też jest w przypadku MOWI, która dostarczy na polską selekcję łososia SUPREME. Ryba, której proces hodowli, od etapu ikry aż po samą dystrybucję, podlega ścisłej kontroli i selekcji. Łosoś MOWI daje z jednej strony ogromne pole do popisu na konkursie kulinarnym, a z drugiej stanowi gwarancję smaku, tekstury i powtarzalności - powiedział Adam Chrząstowski, Head Chef Akademii Bocuse d’Or Poland.

AKTUALNOŚCI

 • Przeczytaj całość

  Bocuse d’Or Poland ON TOUR vol. 2

  22 czerwca w sopockiej restauracji White Marlin odbyła się druga w tym roku kolacja Bocuse d’Or Poland ON TOUR.

  2024-06-24
  Przeczytaj całość
 • Przeczytaj całość

  Dania zwycięzcą Bocuse d’Or Europe 2024

  Ponownie duński kandydat, tym razem Sebastian Holberg Svendsgaard stanął na najwyższym stopniu podium w Trondheim 2024 roku

  2024-03-22
  Przeczytaj całość
 • Przeczytaj całość

  KOWR Partnerem Team Poland 2024

  Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa został ponownie Partnerem Team Poland.

  2024-03-01
  Przeczytaj całość
 • Przeczytaj całość

  Polska Organizacja Turystyczna Partnerem Team Poland 2024

  Z przyjemnością informujemy, że Polska Organizacja Turystyczna ponownie została Partnerem Team Poland 

  2024-03-01
  Przeczytaj całość